Два бронзови медала за малките самбисти от Велбъжд
Два бронзови медала за малките самбисти от Велбъжд / netinfo

Момчетата и момичета на СКДС „Велбъжд" спечелиха два бронзови медала от Държавния личен- отборен шампионат по самбо, за състезатели на възраст 10-12 г. Първенството бе в зала „Арена армеец". Кюстендилският клуб участва със 7 момчета и 2 момичета.
Ванина Вангелова спечели бронзов медал, в категория 49 кг. Валерия Бумбарска се класира на 7 място, категория 32 кг.
Най- доброто класиране при момчетата постигна и като подарък за рождения си ден Румен Петрунов, който завоюва бронзов медал, в категория 57 кг .

Два бронзови медала за малките самбисти от "Велбъжд"

Георги Георгиев е на 9- то място, при голяма конкуренция в категория 38 кг. Борис Борисов също е 9- ти, но при 45 кг. Борислав Николов се класира седми в категория 53 кг.
„Всички тези мили деца участват за първи път на състезания в спорта самбо. Много съм доволна", коментира треньорът Александра Георгиева.