Достоен дебют за Велизар Колешански от Шурикен на СП в Австрия
Достоен дебют за Велизар Колешански от Шурикен на СП в Австрия / netinfo

Състезателят на КК "Шурикен"- Кюстендил Велизар Колешански, единствен от българския национален отбор имаше шанс за медал от Световното първенство по карате за мъже и жени в Линц, Австрия. Това бе дебют за каратеката на такъм голям форум при мъжете, категория 84 кг.
Велизар Колешански загуби първата си среща от световния шампион Арага (Япония). Японецът стигна до финала и изтегли кюстендилеца до репесаж, там Колешански загуби в оспорвана среща с 0:1 от състезател на Мексико и завърши на 11- то място. В отборните срещи Велизар Колешански победи представител на Китай с 8:0, но в следващия кръг отборът на България загуби от Германия.
Националните и клубните треньори са много доволни от дебюта на Велизар и вярват, че той е бъдещето на Българския национален отбор, информират от "Шурикен".