Царицата на спортовете възкръсна в Кюстендил
Царицата на спортовете възкръсна в Кюстендил / netinfo

Кюстендилската лекоатлетка Деница Пенева се класира 5- та на 400 метра на Държавното първенство за дев. ст. възраст в зала. Деница Пенева завърши 7- ма на 200 и 400 метра на първенството при дев. младша възраст.

"Деница спечели серията си на 400 метра при младшата възраст, но нямаше конкуренция, победи без проблем, но с по- слаб резултат и стотни я извадиха от финала. Времето, което постигна при старшата възраст бе по- добро и щеше да и отреди място в тройката при по- малките", каза треньорът й Владимир Табаков. Табаков е бивш рекордьор на 400 метра с препятствия и Балкански шампион в същата дисциплина.

Целта на състезател и треньор е шампионската титла на 400 м. с препятствия на летния шампионат.

През последните години единствените успехи на кюстендилската лека атлетика бяха в дисциплините по хвърляния, като състезателите на треньора Константин Сотиров всяка година печелят медали и титли. Михаела Методиева бе избрана и за Спортист №3 на Кюстендил за 2006 г., в анкетата на Дарик радио и община Кюстендил.