Бронзови медали за Цвети Кирилова и лекоатлетките й
Бронзови медали за Цвети Кирилова и лекоатлетките й / bgathletic.com

Щафетата на спортен клуб по лека атлетика "Цвети Кирилова" спечели бронзовите медали на Държавното първенство в зала, в дисциплината 4х400 метра при жените. На първи пост бяга самата Цветелина Кирилова, старши треньор на клуба. Останалите момичета- София Станоева, Никол Стамболийска и ЮлиянаДимитрова.
Кюстендилската щафета постигна резултат от 4,10,86 мин. Като бе изпреварен с минимална преднина от "Евър"- Варна- 4,08,76 и КЛАСА- 4,09,77 мин.

"Паднахме се в слаба серия и не можахме да разгърнем способностите си, иначе златният медал ни се полагаше"", каза за Дарик Цвети Кирилова.
София Станоева се класира пета на 400 метра, а Цветелина Кирилова добави точки за клуба със 7- то си място.
Никол Стамболийска успя да се класира за финала на спринта на 60 метра. С резултат от 8,01 сек., тя остана 6- та.

Шампион на България в зала е Надежда Рачева, която постигна- 7,47, а втора остана "Спортист №1 на България" за 2015 година Габриела Петрова- 7, 54 сек. Петрова участва на бързата дистанция, но нейната коронна дисциплина е тройния скок.

Цветелина Кирилова беше много щастлива и от златните медали на ансамбъла по художествена гимнастика от Световната купа в Москва. Тя е кондиционен треньор на гимнастичките.