Бебе на 2006 година, Божидара Христова спечели първия си медал по карате
Бебе на 2006 година, Божидара Христова спечели първия си медал по карате / netinfo

Кюстендилският карате клуб "Дарис" се класира на 3- то място от 45 клуба, от 8 държави на силния международен турнир "Nikon open". Първи в комплексното класиране са "Odessa Liga Karate", следвани от кюстендилските "Шурикен" и "Дарис".

Каратеките, водени от треньора Борислав Иванов спечелиха 4 златни, 5 сребърни и 4 бронзови медала.

Бебе на 2006 година, Божидара Христова направи дебют на това състезание и спечели сребърен медал на макевара, при 7- годишните. При момчетата в тази възраст, почетната стълбичка бе окупирана от състезатели на "Дарис". Победи Георги Матуски, следван от Емилиян Георгиев и Александър Стефанов.

Първо и второ място завоюваха отбори на "Дарис" на ката, отборно, за момчета до 9 години.  Шампиони станаха Вилхем Вилхемов, Бойко Парлапански и Иван Иванов, а на второ място са- Владимир Назъров, Никола Алексов и Юлиян Захариев.

Емилиян Георгиев спечели бронзово отличие на ката, при момчета 6- 7 години. Владимир Назъров е №1 на ката при 8- годишните, а Иван Иванов при 9- годишните, където след него се нареди Бойко Парлапански.

Иван Иванов, Бойко Парлапански и Вилхем Вилхемов спечелиха бронзови медали на кумите- отборно, при 8-9- годишните. Иван Иванов е втори индивидуално, в категория до 28 кг., а Вилхем Вилхемов е трети в категория +35 кг.