7 отличия за Дарис от Каварна, на път за Истанбул и Лутраки
7 отличия за Дарис от Каварна, на път за Истанбул и Лутраки / Влади Владимиров, архив

Александър Христов спечели златен медал за карате клуб "Дарис"- Кюстендил от международния турнир в Каварна. Той бе най- добър при родените 1998 година на кумите, в категория до 45 кг. Христов добави и сребърен медал на ката.

В актива на кюстендилският клуб са още 2 сребърни и 3 бронзови медала. В турнирът участваха 140 състезатели от 18 клуба и от Румъния, каза за Дарик старши треньорът Борислав Иванов.

Сребърни медали завоюваха Бетина Велинова при девойките старша възраст, категория +54 кг. и Даниел Бумбарски при младежите, категория до 76 кг. С бронзови отличия от турнира в Каварна са: Антония Станкова при девойките / +59 кг. /; Николай Христов при младежите / 68 кг. / и Даниел Крумов при родените 1999 г. / до 32 кг. /. Магдалена Йорданова остана 5- та, след като загуби срещата си за бронзовия медал.

"Предстои ни участие на един от най- силните турнири в света,  в Истанбул. По традиция там играят каратеки от 50 държави. Ние ще се представим при младежите и девойките, като ще пътуват- Бетина Велинова, Антония Станкова, Магдалена Йорданова, Николай Христов и Даниел Бумбарски", заяви Борислав Иванов. Състезанието е от 16- 18 септември.

Други трима състезатели на "Дарис" се подготвят за Балканското първенство за деца, което е от 24- 26 септември в Лутраки, Гърция. Това са- Александър Христов, Даниел Крумов и Марко Станоевич.