Шампионът на България по маратон финишира първи в кроса Димитровград- Хасково
Шампионът на България по маратон финишира първи в кроса Димитровград- Хасково / netinfo
Станислав Ламбрев от Русе финишира първи на традиционния лекоатлетически крос Димитровград-Хасково. 34- годишният русенец, който две поредни години е шампион на България по маратон се състезава за клуб „Евър”-Варна.

Станислав, чието най- голямо постижение е второто място на младежки олимпийски игри в Брюксел, финишира с време 49:09:05 минути, с което спечели и първа награда- в размер на 200 лв.

Втори пред Хотел „Аида” пристигна Станимир Данаилов записал време от 50:05:09 минути. Финала със трето най- добро време пресече николай Илиев.

2000 лв. Награден фонд си поделиха финалистите на маратона, в който участие взеха 29 атлети на различни възрасти. Най- възрастният маратонец бе 69- годишния Петър Петров от Сопот, трима бяха участниците във възрастовата категория до 18 години.