Районната прокуратура в Хасково наблюдава досъдебно производство за незаконно използване на парфюми на световни търговски марки, без разрешение на притежателите им, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура- Пловдив.
Нерегламентираната пратка е засечена на седми февруари тази година, на автомагистрала „Марица“ край Любимец, при проверка на микробус от служители на Главна дирекция „Борба с организираната престъпност към Министерството на вътрешните работи (ГДБОП-МВР)- сектор Хасково.
При огледите на превозното средство, в товарното помещение са открити 2142 парфюма, обозначени по идентичен начин с такива на защитени световни търговски марки. Намерени са и 4968 самозалепващи етикета с баркод. Парфюмите и етикетите били поставени в запечатани кашони, уточняват от държавното обвинение.
Водачът на автомобила не предоставил документи, които да разрешават правото за използване на стоки с логото на съответните търговски марки.
По делото се извършват активни действия по разследването под надзора на Районна прокуратура-Хасково.
В края на месец октомври през 2024 година представителите на правопритежателите на 30 международни търговски марки показаха на семинар в Свиленград пред митнически инспектори от централното управление и териториалните дирекции на Агенция „Митници“ в Пловдив, Бургас, Варна, София и Русе, както и пред полицейски служители от различни структури в МВР, специфичните белези на оригиналите, по които те се отличават от фалшификатите.
Всеки момент е важен! Последвайте ни в Google News Showcase и Instagram, за да сте в крак с темите на деня