Отличен: Гришо премина и през Стан Вавринка и на четвъртфинал среща Джонсън
Отличен: Гришо премина и през Стан Вавринка и на четвъртфинал среща Джонсън / Gulliver/Getty Images

Григор Димитров се класира на четвъртфинал на Мастърс турнира в Синсинати, след като победи в два сета Станислас Вавринка - 6:4, 6:4.

На Централния корт в американския град, Гришо имаше нужда само от час и 22 минути, за да стигне до успеха.

Двубоят бе много равностоен, като два пробива в полза на Димитров решиха всичко в него. Вавринка не сдържа и нервите си, и след като счупи една ракета, загуби концентрация и бе дотам с опитите си за обрат.

Победата на Гришо му донесе и място като поставен в основната схема на предстоящия US Open.

На четвъртфинал той очаква победителя от двойката Жо-Вилфред Цонга - Стийв Джонсън (САЩ).

Джонсън има една титла в кариерата си в Нотингам на трева през този сезон. Той е заработил 2,9 милиона долара от наградни фондове като професионалист. Димитров има победа и две загуби срещу съперника в трите им мача досега.

Хасковлията печели първата среща помежду им на "Уимбълдън" през миналия сезон със 7:6(8), 6:2, 7:6(2), но след това губи от американеца във Вашингтон през 2015 година с 3:6, 6:1, 3:6, а през настоящата кампания той претърпя поражение и на "Уимбълдън" със 7:6(6), 6:7(3), 4:6, 2:6.