Над 100 борци мериха сили в Симеоновград, залогът - бивол и овца
Над 100 борци мериха сили в Симеоновград, залогът - бивол и овца / netinfo

Над 100 борци от цялата страна - аматьори и професионалисти, премериха днес сили на поляната, където се провеждаше традиционният есенен панаир в Симеоновград. Залогът бяха младо биволче и тлъста овца, както и парични награди, а идеята бе да се запазят старите традиции и спортният дух на града.

Борците бяха разпределени в три категории, като възрастови ограничения нямаше. В тежка категория първи стана Димитър Кумчев от Асеновград, който отнесе и бивола. Кумчев е професионален състезател, бил е световен шампион по плажна борба през 2009 година и бронзов медалист от Европейското първенство в Баку през 2010 година. Притежател на овцата стана Станко Инджов от Пловдив в полусредна категория. Той надви професионалиста Иван Деливерски, който се състезава в Германия.

Първенци при жените и кадетките станаха Деница Дикмова и Теодора Цветанова, те получиха парични награди.

Тази година традиционният панаир в Симеоновград се провежда за 30-и пореден път.