Гришо с втора победа на Australian Open, вече е в трети кръг
Гришо с втора победа на Australian Open, вече е в трети кръг / снимка: БГНЕС, архив

Григор Димитров записа втора победа на Australian Open и вече е в третия кръг в Мелбърн, след като се справи със съпротивата на Лукаш Лацко с 3:1 сета - 6:3, 6:7(8), 6:3, 6:3.
В сравнение с двубоя с Дъстин Браун в първи кръг, мачът със словака бе доста по-труден за Гришо, който загуби драматично втория сет, но въпреки това успя да излезе победител в четири сета след почти 3 часа игра на Hisense Arena.

В тях Димитров показа, че е по-добрият тенисист на корта и не позволи на съперника си да помисли за нещо повече от спечеления сет. През целия мач хасковлията бе бурно подкрепян от български привърженици по трибуните, които му създадоха истинска домакинска атмосфера.
В третия кръг Григор ще се изправи срещу стар свой познайник - Маркос Багдатис, който се справи в четири сета с 20-ия поставен Давид Гофен. До този момент двамата имат 6 мача помежду си, в които българинът води с 5:1 победи.

А как се разви мачът на Димитров с 99-ия в световната ранглиста Лукаш Лацко четете на Gong.bg