Снимка:
Снимка: / actiongraphers.com

Тедо Кабакчиев (WINBET Екстрийм Рейсинг, KTM) показа сериозната си класа и спечели с огромна разлика международната шестдневна екстрейм ендуро надпревара Six days Crazy Job 2019. Състезанието, организирано от мотоклуб Crazy Job със съдействието на Община Казанлък, се проведе в рамките на седмица из живописните терени на Стара планина, информира sport-gabrovo.com.

120 пилоти, от които 37 българи и 83 мотоциклетисти от Австрия, Великобритания, Испания, Португалия, Германия и Румъния, наброяваше стартовият списък за Six days crazy job`2019. Те бяха разпределени в класовете „Профи“, „Експерт“, „Стандарт“ и „Жени“. Форматът  предвиждаше пролог и четири дни навигация из южните склонове на Стара планина.

В конкуренцията на 22-ма участници в най-сериозния клас „Профи“, Теодор Кабакчиев беше безапелационен. Габровският пилот беше най-бърз и в петте проведени старта и спечели 12-то издание на емблематичната шестдневка с огромната разлика от 7:13:24 часа в общото генерално класиране пред Томас Бодер от Австрия. Подиумът със 7:46:45.9 часа пасив от победителя допълни сънародникът му Осуалд Пеър.

Още две първи места за „Екстрийм Рейсинг“ спечелиха съименниците Габриела Мартинова (КТМ) и Габриел Тотев (КТМ).

Габриела беше единствената българка сред шестте дами, които украсиха стартовия списък на Six days crazy job`2019. Подобно на Теодор и тя беше най-бърза в петте проведени старта и грабна крайната победа с общо време 14:52:21 часа. С изоставане от 1:15:48 часа втора завърши румънката Лени Биндер (KTM), а трета, на 2:39:05 часа от победителката, остана Уенди Елис-Смит от Великобритания.

Габриел Тотев спечели битката в групата на „Сеньори“-те (състезатели над 45 години), които караха в клас „Експерт“. Той завърши с общо време от 18:32:30 часа и изпревари с над 4 часа британците Крис Салт (КТМ) и Мъри Шотър (Шерко). В генералното подреждане за клас „Експерт“ Габриел завърши на престижната 6-та позиция от 38 пилоти, на 2:12:50 часа от времето на победителя Десислав Цеков (WINBET Хард Райдърс, Husqvarna).

Подиум на габровския клуб донесе и Десислав Василев (КТМ) в клас „Стандарт“. Той тръгна с 5-то място в пролога, след което записа две трети, едно пето и едно второ място в четирите навигационни дни. Василев зае второ място и в крайното подреждане, на 30:16.9 минути зад победителя Генади Илиев (Алба Дамасцена МСК, KTM).

В края на тази седмица предстои VI кръг от Републиканския шампионат по ендуро - The Real Hell of Liulin 2019.