„Янтра Габрово“ победи третия в класирането
„Янтра Габрово“ победи третия в класирането / sport-gabrovo.com

„Янтра Габрово" записа трети мач без загуба в Северозападната „В" аматьорска футболна група и втора поредна домакинска победа. В среща от 22-я кръг габровските момчета надиграха третия в класирането „Академик" (Свищов) на своя стадион „Христо Ботев" и прибавиха нови ценни три точки към актива си.

Това съобщава официалният сайт на клуба - fcyantragabrovo.com.

Избраниците на треньора Петър Кръстев изиграха нов силен мач, бориха се мъжки за всяка педя терен и заслужено триумфираха като победители. Марто Ангелов и съотборниците му действаха много организирано в защита и оставиха малко възможности на гостите, а на вратата Християн Василев отново беше чудесен. Младият габровски страж излезе невъзстановен от контузия, но направи пореден добър мач с екипа на „Янтра" и се намеси авторитетно във всички опасни ситуации.

Голът, който донесе победата на домакините, падна в 69-та минута и негов автор отново беше Николай Банов. Нападателят замени Ивайло Иванов в 64-та минута и пет по-късно порази вратата на „Академик".

„Янтра" имаше голям късмет в ситуацията, тъй като секунди по-рано гостите направиха добра атака, която завърши с удар в страничната греда. Последва светкавична контра, хубав извеждащ пас на Милен Панчев към Захари Михайлов, центриране на Зики и точен удар с глава на Банов за 1:0. Преди това „Янтра" пропусна няколко добри възможности за гол. Милен Панчев, Миро Косев и Захари Михайлов не намериха правилното решение в завършващата фаза, а най-чистото положение пропусна бранителя Иво Иванов (той също излезе невъзстановен от травма) в 42-та минута. След центриране от пряксвободен и разбъркване в наказателното поле, топката се озова в краката на Иво, но изстрелът му облиза мрежата от външната и страна. В заключителните минути съставът на „Академик" натисна в търсене на изравнително попадение, но отбраната на „Янтра" се справи, а Василев беше стабилен.

След 22-я кръг отборът на „Янтра Габрово" остава на 14-та позиция, но вече е с актив от 16 точки, с 5 повече от предпоследния „Гигант" (Белене) и на седем пред „Ботев 2008" (Козлодуй). В следващия кръг габровският тим ще гостува на „Павликени".

„Янтра Габрово": Християн Василев, Ивайло Христов, Мартин Ангелов, Иво Иванов, Ивайло Илиев, Светлин Иванов, Христо Минчев, Мирослав Косев (82 Иво Георгиев), Захари Михайлов, Милен Панчев (86 Даниел Дочев), Ивайло Иванов (64 Николай Банов)