/ Община Севлиево

По традиция с лекоатлетическа щафета започват спортните състезания за учениците от община Севлиево. За първи път щафетата се проведе в парк „Казармите“, чийто алеи се оказаха много подходящи за подобен вид състезание. Щафетата е посветена на Празника на Севлиево и в нея взеха повече от 100 състезатели, разделени в 5 възрастови групи.

Започнаха Празници на Севлиево – 2018 (ПРОГРАМА)

Победителите са:

5-6 клас – Купата за  първо място спечели отборът  на СУ „Васил Левски“, на второ  място бе отборът на ОУ „Стефан  Пешев“, гр. Севлиево, а третото място е за учениците на ОУ „Христо Ботев“, гр. Севлиево.

7 клас – Първото място  завоюва отборът на ОУ „Стефан  Пешев“, на второ място са лекоатлетите  на СУ „Васил Левски“, трети  в надпреварата са момчетата  и момичетата на ОУ „Васил  Левски“, с. Шумата.

8 клас  - Купата е за  отборът на ПГМЕТ „Ген. Иван  Бъчваров“, втори са лекоатлетите  на СУ „Васил Левски“.

9-10 клас -  Юношите и  девойки на СУ „Васил Левски“  завоюваха първото място, на второ  място се класираха участниците  от първия отбор на ПГМЕТ  „Ген. Иван Бъчваров“ , а вторият  отбор на  ПГМЕТ „Ген. Иван  Бъчваров“ остана на трето  място.

11-12 клас - Купата грабнаха  спринтьорите от втори отбор  на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“, на второ място останаха юношите  и девойките на СУ „Васил  Левски“  и третото място е  за първия отбор на  ПГМЕТ  „Ген. Иван Бъчваров“.

Преподавателите по физическо възпитание и спорт Таня Куцарова и Стефан Кацарски  връчиха наградите на победителите.

Предстои старта на „Ученически игри 2018/2019 година“ със срещите по футбол, които ще се проведат на тренировъчните игрища на ДЮШФ в парк „Черничките“ в периода от 22 до 31 октомври 2018 г.