12- годишни каратисти станаха втори на световно първенство във Франция
12- годишни каратисти станаха втори на световно първенство във Франция / netinfo

Райна Костадинова и Александър Стоянов от Габрово станаха вицесветовни шампиони по карате. Възпитаниците на треньора Владимир Вътев спечелиха сребърни медали на световното първенство по Шотокан-Карате До, което се проведе във Вужеакурт, Франция.

Участие във Франция взеха повече от 1700 състезатели от 44 страни. Райна Костадинова взе среброто на "ката" при момичетата до 12 години, а Александър Стоянов стана втори при момчетата до 12 години на "кумите".

„Страшно съм доволен от изявите на моите каратеки и затова съм на седмото небе от щастие. Искрено се надявам, че в бъдеще ни предстоят още такива успехи". Това заяви специално за Дарик Владимир Вътев- треньор в Карате Клуб ”Янтра”.