Учениците от Карапелит отново първи на Млад огнеборец
Учениците от Карапелит отново първи на Млад огнеборец / ОД на МВР

Възпитаниците на ОУ „Н.Й. Вапцаров" село Карапелит спечелиха отново купата в комплексното класиране на 14-те областни състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец", които се проведоха на градския стадион в Каварна. Те бяха победители и през миналата година. Втори останаха учениците от ОУ „Йордан Йовков" Каварна и трети - от СОУ „Йордан Йовков" Тервел, информират от Областната дирекция на МВР.

Участие в надпреварата взеха общо 8 отбора - победители в общинските състезания на общините Добрич, Добричка, Тервел, Каварна, Балчик, Крушари, Ген. Тошево и Шабла. Младите огнеборци се състезаваха в две дисциплини - „Бойно разгръщане на състезателна пътека" и „400 м щафетно бягане с препятствия, като демонстрираха спортен дух и много добри технически умения.

Отборът победител започва усилена подготовка за предстоящите Републикански състезания, които ще се проведат на 8 и 9 юни в „Албена".

Учениците от Карапелит отново първи на "Млад огнеборец"