Силистренските огнеборци първи в областното състезание по пожароприложен спорт
Силистренските огнеборци първи в областното състезание по пожароприложен спорт / ОД на МВР - Силистра

Отборът на РС „Пожарна безопасност и защита на населението” – Силистра се класира на първо място в областното състезание по пожароприложен спорт, което се проведе в областния град. В него участваха представителни отбори на трите районни служби в Силистра, Дулово и Тутракан. Състезателите мериха сили и умения в четири дисциплини – „Изкачване с щурмова стълба” и „Бойно разгръщане от мотопомпа”,  „100-метрова пътека с препятствия” и „Пожарна щафета 4х100 метра с препятствия”.

С най-голям брой точки на първо място се класира отборът на РСПБЗН-Силистра, следван от РСПБЗН-Дулово, трети останаха представителите на РСПБЗН-Тутракан.

В индивидуалната надпревара и в двете дисциплини – „100-метрова пътека с препятствия” и „Изкачване с щурмова стълба”, класирането оглави силистренецът Нешо Нешев.

Купи, медали и грамоти на призьорите връчиха от РДПБЗН. За победителите следващото предизвикателство е зоналното състезание, което ще се проведе утре във Варна.