Калиакра победи Спартак Вн в контрола
Калиакра победи Спартак Вн в контрола / netinfo

Втородивизионният Калиакра победи с 2:1 елитния Спартак Вн в контролна среща.

Още в началните минути домакините показаха, че нямат намерение да се дадат лесно на своя противник. Така в 30-та минута главният рефер Диян Христов отсъди спорна дузпа в полза на Калиакра за фаул в наказателното поле срещу Георги Станчев. Точен за 1:0 бе Иван Райчев. До почивката резултатът не бе променен.

Изравнителното попадение падна чак в 71-та минута, когато след центриране от корнер на Байрактаров, Стоян Георгиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отклони в левия ъгъл на вратата на Радомиров за 1:1.
Крайният резултат обаче бе оформен в 80-та минута при това отново след ъглов удар. След центриране от корнер, привлеченият от Брестник футболист на домакините Гриша Иванов прати с глава топката в горния ляв ъгъл на вратата на Спартак Вн.
Любопитното е, че Драголюб Симонович не изгледа двубоя на своя тим, който се явява последен преди турнира в Албена, който стартира на 4 февруари.