Хандбал топка
Хандбал топка / handball planet
Възпитаниците на ОУ „Елин Пелин”  -  Бургас са победителите във финалите по хандбал в Ученическите игри 2018 г. за момчета от V до VIIклас, чийто домакин бе Добрич. В крайното класиране втори останаха учениците от  ОУ „Алеко Константинов”  -  гр. Пловдив, следвани от  състезателите на ППМГ „Нанчо Попович”  гр. Шумен, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”  гр. Габрово,  81 СУ „Виктор Юго”  гр. София  и СУ „Петко Рачов Славейков”  гр. Добрич.

За голмайстор на първенството бе определен  Андрей Жечков Жечев  -от  ППМГ „Нанчо Попович”  - гр. Шумен. Той бе избран и за най - полезен състезател на игрите.

Организатори на тазгодишните Ученически игри, които се проведоха от 1 до 3 юни в спортна зала „Русалка“ в Добрич са Министерство на образованието и науката, Министерство на младежта и спорта и Българска асоциация „Спорт за учащи“.

Наградите за първенците са осигурени от Сдружение „Училищен спорт, туризъм и младежки дейности – Добруджа”  -  Добрич.