Добруджа Сплендит продължава напред в евротурнира Чалъндж къп
Добруджа Сплендит продължава напред в евротурнира Чалъндж къп / netinfo

Само с един гол повече хандбалистите на "Добруджа Сплендит" успяха да се класират за следващия етап на европейския клубен турнир "Чалъндж къп". Добричкият тим елиминира литовския "Драгунас" с общ резултат от двата мача 60:59. Така жълто-зелените зарадваха феновете си и отиват в четвъртия кръг на надпреварата.

Днес добричлии, които са бронзови медалисти на България, загубиха в зала "Русалка" с 28:25 от литовците. Авансът им от 4 гола от първия мач обаче ги изпрати в следващата фаза. Най-резултатен за добричлии бе Светослав Недев, отбелязал 8 гола.

В инфарктен мач вчера хандбалистите на "Добруджа Сплендит" победиха с 35:31. През първото полувреме домакините имаха аванс от 4 гола, но през втората част гостите обърнаха резулатата. 10 минути преди края на срещата жълто-зелените си върнаха преднината и я запазиха до последния съдийски сигнал.