Добруджа 07 отвя ЦСКА с 3:1
Добруджа 07 отвя ЦСКА с 3:1 / Дарик Добрич
Волейболистите на Добруджа 07 записаха втора поредна победа в Суперлигата. Добричлии надиграха ЦСКА с 3:1 (25:20, 29:27, 23:25, 25:19) в атрактивен мач пред стотици фенове в зала „Добротица“.

Добруджа 07 поведе още в началото на първия гейм, направи по-малко грешки и в края остави  съперника си на 5 точки след себе си. Във втората час волейболистите от Добрич, сред които блестяха Вили Чернокожев и Игор Антонюк, започнаха устремно и поведоха с четири точки. Стигна се обаче до равенство 10:10. След равностойна игра последва инфарктен край на гейма, затворен при 29:27. ЦСКА успя да се наложи в третия гейм след няколко изравнявания.

В решителния четвърти гейм Добруджа 07 доминираше отново в началото, но победата дойде трудно, след равностойна игра точка за точка в края на гейма.

Ето и мнения след мача:

Треньорът на Добруджа 07 Пламен Христов: „Играхме под огромно напрежение. Волейболът, който играхме и ние, и ЦСКА, не беше на ниво. Имаме доста проблеми с напрежението, с младостта, които във времето ще утихват, но в нашия отбор липсват хора на два поста. ЦСКА са по-класен отбор, по-сработени и по-добре технически. Те не можаха днес да играят много добре, но по-важното е, че трите точки бяха за нас. Най-силният ни елемент беше посрещането. Момчетата бяха много напрегнати, може би защото за първи път играят пред наша публика. Притеснени бяха, но възможностите на нашия отбор са по-големи. Имаше моменти, в които издържахме чисто психически, не че ЦСКА ни надиграха, но ние направихме във важни моменти непредизвикани грешки. Иначе можеше да направим 3:0. Но пак казвам, че ЦСКА е по-класният отбор.“

Николай Тодоров /Добруджа 07/: „Посрещането ни вървеше, това е плод на много тренировки и добра организация на играта. Победата ни помага за самочувствието ни. Направихме много добър разбор преди мача и ЦСКА почти не можаха да ни изненадат.“

Ивайло Иванов /Добруджа 07/: „Мисля, че все още имам резерви в атака, но се надявам, че в предстоящите мачове това ще се изчисти и ще мога да бъда полезен на 100% за отбора. Надявам се разпределителите да ми имат доверие в тежки моменти. Много сме доволни от двете победи, излизаме и даваме всичко от себе си.

Игор Антонюк /Добруджа 07/: „Хареса ми, че играхме в отлична атмосфера и пред чудесни фенове. Старахме се, у дома задължително трябваше да победим. Играхме добре, но се поуморихме, допуснахме грешки. Има още да се сработваме, току що започнахме сезона, все още правим грешки.“