Добротица за губи с 0:3 от Виктория Волей
Добротица за губи с 0:3 от Виктория Волей / netinfo

Волейболистите на Добротица загубиха като гости с 0:3 гейма от Виктория Волей - Пловдив първата среща от новия полусезон на Висшата лига /17:25, 15:25, 23:25/. В следващия мач добричкият тим ще бъде домакин на 2 февруари от 18:00 часаq в зала "Изида" на националния отбор на България (юноши мл.възраст).

На 9 февруари ще стартира турнирът за Купа България за мъже, съобщи Пресцентърът на БФВ, цитиран от bgvolleyball.  В понеделник от 11:00 б.в. в офиса на федерацията ще бъде теглен жребият за първия кръг.  БФВ реши да даде възможност и на отборите от трета дивизия да участват в надпреварата, като заявки подадоха 7 отбора от А ЕВГ: Раковски (Димитровград), Изгрев (Ябланица), Родопа (Смолян), Чорни 98 (Брезник), Ерма 96 (Трън), Попово 09 (Попово) и Етрополе (Етрополе).  Ще участват и всички отбори от Суперлигата и Висшата лига, с изключение на националния отбор за юноши младша възраст.  Така общо 26 мъжки състава ще се борят за ценния трофей.

Наредбата предвижда всички кръгове до финалния турнир да се играят в един мач при директна елиминация.  Първият кръг ще противопостави отборите от Висшата лига срещу отборите от А ЕВГ, като домакини ще бъдат тимовете от третия ешелон.  Седемте победители от проведените елиминаторни срещи участват в пълен жребий за определяне на три нови двойки за втория кръг.  Победителите в тях ще се класират за осминафиналите, като към тях ще се присъединят останалият един отбор от победителите в първия кръг и дванадесетте отбора от Суперлигата.  Двойките ще бъдат определени чрез дирижиран жребий.  Участниците ще бъдат разпределени в две урни - едната с отборите, класирали се от първо до осмо място след първия полусезон в Суперлигата, другата - с останалите 8 отбора.  Четвъртфиналистите ще бъдат определени в единични елиминаторни срещи, като домакини ще бъдат отборите от втората урна, а самите четвъртфинали ще се изиграят също в само един мач.

Заключителната фаза на Купа България ще бъде проведена в двудневен турнир чрез единични елиминаторни двубои - полуфинали и финал.  Жребият за тези двубои ще бъде пълен и ще се извърши след определяне на победителите от четвъртфиналите.  Тогава ще бъде определен и градът-домакин на Финалната четврока.