Дамите – все по-добри зад волана на Осмомартенското рали (СНИМКИ)
Дамите – все по-добри зад волана на Осмомартенското рали (СНИМКИ) / Дарик Добрич, Валентина Добринчева

10 дами се включиха в тазгодишното 12-о поред Осмомартенско рали, което организира Автомобилен спортен клуб "Добрич", съвместно с Общината и СБА. Състезателките мериха сили в 3 кръга с общо 4 етапа, в които демонстрираха бързина, ловкост, маневриране. Надпреварата се състоя на площад „Демокрация" и бе наблюдавана от десетки хора, сред които и кметът Йордан Йорданов.

Всички кръгове на състезанието минаха почти без грешки и наказателни точки, с едно изключение в най-трудния етап - паркиране в гараж. Организаторите коментираха, че дамите стават все по-добри зад волана и дават много добри времена в надпреварата.

Дамите  все по-добри зад волана на Осмомартенското рали (СНИМКИ)
netinfo

Победителка стана Николета Иванова с „Форд" (на снимката горе - в средата). Тя взема купата за втори път - била е водач в първото дамско рали преди 10 години. Кара ежедневно, работи като търговец на автомобили в Добрич. На второ място се класира Божанка Йорданова с „Ауди" (вляво), а на трето - Мими Иванова с „Мерцедес" (вдясно). Призьорките получиха купи и грамоти, предметни награди, както и безплатна разходка с мото-делтапланер.

netinfo

Елена Димитрова с кабриолет „Фиат Барчета" получи приз за атрактивен състезател. В първия кръг тя се отличи с бързина и финишира за 30.19 секунди.

netinfo

Много симпатии предизвика Станка Василева, която е на 87-годишна възраст, многократен участник в дамското рали в Добрич. Тя шофира „Опел Корса", който е осмата й кола. Участвала е в много автомобилни състезания у нас и в чужбина. Тя също получи приз за атрактивен състезател.

Награда за навигатор бе връчена на кмета Йордан Йорданов, който помагаше в състезанието на Николета Иванова.