17 медала за сляпо-глухите от Добрич
17 медала за сляпо-глухите от Добрич / netinfo

Представители на Регионалната организация на Съюза на сляпо-глухите спечелиха общо 17 медала на завършилото в Пловдив Държавно първенство по лекоатлетически и физически дисциплини и художествена самодейност за сляпо-глухи. Осемте състезатели от Добрич взеха 5 златни, 6 сребърни и 6 бронзови медала. В отборното класиране добричлии се наредиха на 3-то място. В седмото по ред Държавно първенство участваха отбори от 26 регионални организации.

Златен медал спечели съставът за стари градски песни "Антица" с ръководител Мария Паскалева. С първи места се завърнаха още дуетът за народни песни Мария Андреева и Станчо Станчев, както и Калинка Ковачева и Светла Маринова, които представиха музикално-поетичната композиция "Добруджа в сърцето".