Зелен нокаут за  Марица Пд
Зелен нокаут за Марица Пд / netinfo

Нафтекс окупира първото място в източната “Б” група след четвъртата си поредна победа. Този път зелената армия на генерал Георги Василев разби съперниците си от пловдивския квартал Кършияка с 4:0.

Любчо Любенов откри в 44 мин. на първото полувреме , когато с безмилостен шут наказа грешка в защитата на гостите.

След една почти равностойна първа част през второто полувреме “шейховете” буквално разбиха гостуващия отбор.

Таранът Иво Паргов вкара за 2:0 след красив удар с глава в 52 мин., а в 73 мин. отново се извиси над защитниците на Марица и прониза с красив удар вратата на пловдивския страж Кирил Акалски.

Агонията на гостите стана пълна в 79 мин., когато Любчо Любенов с мощен диагонален удар докара до екстаз агитката на “шейховете”.

След 4:0 феновете изпаднаха в делириум и започнаха да скандират “А група!!!!!!”

Запалянковците и в този мач обсипаха с обиди кмета на Бургас Йоан Костадинов и старши треньора на Черноморец Димитър Димитров - Херо