Иван Марков е вицесветовен шампион
Иван Марков е вицесветовен шампион / netinfo

На световното първенство по вдигане на тежести в Алмати (Казахстан), най-добрият спортист на Бургас за миналата година - Иван Марков - спечели сребърен медал в генералното класиране на категория до 85 килограма.
Марков направи три успешни опита в изхвърлянето и завърши със 179 килограма, което е негов личен рекорд в официално състезание. Това му донесе и златото в първото движение. В условията на жестока конкуренция той успя да се представи добре и при тласкането, за да спечели сребърния медал в общото класиране. Първи стана Кянуш Ростами от Иран.
Кметът Димитър Николов отправя поздрави към Иван Марков за големия успех, с който щангистът дава сериозна заявка за второ отличие като "Спортист на годината" в Бургас, а защо не и за "Спортист на България".