ГЕРБ Бургас на крачка от пълно футболно мнозинство
ГЕРБ Бургас на крачка от пълно футболно мнозинство / netinfo

Минути не достигнаха на младежите от ГЕРБ Бургас да запишат още един успех в младата история на своята организация.

Бъдещите политици, които се готвят да превърнат България в просперираща държава, завършиха демонстративния футболен мач срещу сборен отбор на бургаските медии при резултат 4-4.

Срещата се проведе под надслов „Не ни щадете”, а първи удар по топката отправи областният лидер на ГЕРБ Димитър Бойчев, който практически беше мениджър в сянка на своя тим.

През първото полувреме „перата”, „микрофоните” и „камерите” на Бургас направиха показно на своите млади съперници и поведоха с 3-1. В тези минути с контрола си върху топката, усета си към комбинациите и чувството си за пласиране се отличиха представителите на в-к „Черноморски фар”, новата бургаска телевизия ФАР, Дарик радио, Радио 1, ТВ МИКС, сайта „Бургас футбол” и още няколко приятели на медиите в града.

На почивката областният шеф на амбициозната политическа сила Димитър Бойчев показа, че владее до последни детайли тънкостите на политическата стратегия. Вероятно по негова идея няколко водоносци от ГЕРБ почерпиха журналистите с вода...много студена вода.

Същевременно през второто полувреме на трибуните се активизираха и двете амазонки от общинския съвет д-р Галя Милева и зам.председателят на местния парламент Златина Дукова. Освен тях „герберите” бяха свикали под развятите национални трибагреници още няколко атрактивни свои симпатизантки и членки.

Красивото присъствие по трибуните, съчетано с вторичния ефект на студената вода, разконцентрира журналистите. В този момент суетните Красимир Димитров от „Радио 1” и Красимир Калудов от Дарик радио бяха уловени да оправят на няколко пъти съвсем ненужно прически, шорти и чорапи. Колегите им пък плетяха комбинации като за водещи заглавия, ефектни, но неефективни.

Младежите от ГЕРБ, между които със своите отигравания направиха страхотно впечатление хип хоп изпълнителите от лейбъла „ДЖИ ДЖИ ПИ”,  рязко увеличиха оборотите и доведоха резултата до 4-3 в своя полза, а по трибуните стана страшно. Там публиката направи истинска латино фиеста, екзалтирана от пълния обрат във футболната битка.

Тук вече пролича и опита на журналистите. Те обясниха коравосърдечно на своите вдъхновени съперници, че независимо от събитията на терена, в медиите ще бъде обявен резултат, който устройва "пишещите братя" . Улисани в спорове дали това е честно или не, младите политици загубиха своя игрови ритъм и бяха наказани за своето отпускане.

В заключителните минути дрийм тимът на медиите успя да се добере до равенството и мачът завърши 4-4.

За да уважат прекрасната публика двата отбора решиха да изпълнят по десет дузпи, след които „герберите” победиха с 5-4.

Дълго след приключването на мача зрителите не напускаха залата, очаровани от зрелището, а младежите от ГЕРБ Бургас  вече анонсираха следващ мач срещу медиите.