Акулите обърнаха „Берое”
Акулите обърнаха „Берое” / Пресцентър

„Черноморец Бургас” завърши контролите преди новото футболно първенство с победа. Отборът победи носителя на Суперкупата „Берое” в оспорван мач, като успя да обърне негативния за него резултат от 1:0.

Домакините от Стара Загора откриха в 20- та минута, „акулите” изравниха в 30- та, след дузпа за събаряне на Исуф Уатара, която беше реализирана от Лъчезар Балтанов. Първото полувреме приключи така.

В 60- та минута Соли, който е на проби при бургазлии беше отлично изведен зад гърба на защитата и вкара за 2:1. До края на мача възможности да увеличат резултата имаха още Петър Атанасов, Фонсека и Филипов.

Възпитаниците на Димитър Димитров-Херо започват шампионата на 19 юли, с домакинство на „Черно море” Варна.