Септември Симитли изпусна Пирин Гоце Делчев
Септември Симитли изпусна Пирин Гоце Делчев / Снимка: Дарик Благоевград

Отборите на Септември/Симитли/ и Пирин/Гоце Делчев/ завършиха наравно 1:1 в последната среща от третия кръг на югозападната трета група. Това бе и първият мач на осветление на изцяло обновения стадион -красавец в Симитли.

Отборът от Симитли обаче надигра кандидата за първото място в групата и изпусна победата. Особено през второто полувреме момчетата на Иво Тренчев направиха непростими пропуски.
Гостите от Гоце Делчев поведоха с гол на Георги Самокишев от фаул в 35-тата минута.

Бившият юношески и младежки национал се намира в страхотна форма и бележи гол в четвърти пореден мач въпреки че е защитник.

Футболистите от Септември имаха много претенции за отсъждането на фаула и главният рефер Вангел Вангелов вдигна жълт картон на Лулейски за протестите. Пет минути по-късно домакините изравниха резулата. Отново след фаул изпълнен обаче от Гущеров ,Юсев с мъка отби топката и притичалия Божидар Станчев отблизо насочи топката в мрежата.

През второто полувреме домакините натиснаха здраво и първо Гущеров от пет метра пропусна,а двадесет минути преди края Креболиев от границата на малкото наказателно поле уцели страничната греда. Така Пирин загуби първи точки в първенството , а Септември остана отново без победа.