Пирин Гоце Делчев обърна Локо Пд
Пирин Гоце Делчев обърна Локо Пд / Sofia Photo Agency, архив

Пирин Гоце Делчев завърши сезона в А група с домакинска победа с 2:1 срещу Локомотив Пловдив в мач от 30-я кръг.

Гостите поведоха в резултата с гол в 45-та минута, когато Влади Мирчев от точката на дузпата прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Абдиков.

Пирин Гоце Делчев изравни резултата в 58-та минута, когато след центриране от ъглов удар, последва разбъркване, като най-съобразителен в наказателното поле на Локомотив се оказа Димитър Пиргов, който макар и паднал успя да чукне топката към Алба, който от 3-4 метра вкара за 1:1.

Победното попадение за Пирин Гоце Делчев падна в 71-та минута, когато

Веселин Марчев центрира в наказателното поле на Локомотив, където Алба изпревари Господинов и с левия крак вкара за 2:1

Пирин Гоце Делчев завърши на единадесето място с 34 точки, докато Локомотив Пловдив финишира на девета позиция с 39 точки.