Литекс не успя да бие Малеш, дори не вкара и гол
Литекс не успя да бие Малеш, дори не вкара и гол / снимка: Gong.bg

Отборът на Литекс записа разочароващо равенство 0:0 в контролата с втородивизионния Малеш Микрево, която се игра в Сандански.

Още във 2-та минута Зюмбюлев игра с ръка в наказателното поле на Малеш, но дузпа не бе отсъдена. След това обаче дойде и шанс за Малеш - Колушев открадна една топка, но на празна врата стреля в аут.

Босненското попълнение на Литекс Джерманович стреля от 13 метра в 29-та минута, но ударът му бе спасен. През цялото второ полувреме Литекс направи куп пропуски пред вратата на Микрево, като главно ударите на ловчанлии излизаха в аут.

Едва в 86-та минута Симеонов имаше шанс да открадне победата за Малеш, но ударът му бе спасен от Голубович и срещата завърши без голове.

Това е последната проверка на Литекс на българска земя, като в неделя тимът заминава за Белек, където ще проведе нов етап от подготовката си, и там ще изиграе още четири контролни срещи.