/ БТА

Скиор на 37 години загина на пистата „Мечи чал“ край Чепеларе, съобщи говорителят на Областната дирекция на МВР Елена Стоилова. Сигналът за инцидента е подаден в 10:16 часа. Стоилова посочи, че според подадената информация скиорът е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото.

Установено е, че загиналият мъж е от Пловдив и се е спускал по пистата в района на старата междинна станция, под лифта. По данни на свидетели той е сменил посоката на движение, насочил се е към гората и е паднал.

Скиор загина, изхвърчал от писта в Чепеларе

След подаване на сигнала за инцидента на място пристига екип на Планинската спасителна служба. Пострадалият е предаден на Спешна медицинска помощ в безсъзнание. Смъртта му е констатирана в линейката.

По случая е образувано досъдебно производство, очакват се резултатите от назначената аутопсия.

Миналата година на 7 февруари, на същата писта, загина 21-годишен мъж от Костинброд.

Всеки момент е важен! Последвайте ни в Google News Showcase и Instagram, за да сте в крак с темите на деня

 

Елена Павлова/БТА