Продадоха първото място от 787 Дриймлайнер на Боинг
Продадоха първото място от 787 Дриймлайнер на Боинг / снимки: Reuters

Първото място от новия самолет на Боинг 787 Дриймлайнер беше купено за над 34 000 долара на благотворителен търг, организиран от японската компания АНА.

Авиокомпанията продаде на търг шест места в бизнес класа от първия полет на самолета, който ще излети от летище Нарита в Токио за Хонконг. Наддаването за билета на сайта за електронна търговия eBay достигна 34 000 долара, около 13 пъти повече от обичайната цена на място в бизнес класа в полет между двата града.

АНА отказа да разкрие самоличността на човека, направил печелившото наддаване, който ще излети от Токио около обед в сряда и ще се върне в японската столица в четвъртък, пише БГНЕС. Авиокомпанията планира да дари парите от търговете на международни екологични неправителствени организации.

АНА продаде още 100 места в икономична класа. Самолетът, първият 787 Дриймлайнер на Боинг, който влиза в действие, кацна в Япония в края на септември, три години след като беше обещан за първи път на АНА.

Продадоха първото място от 787 Дриймлайнер на Боинг
netinfo