Първата ракета на България Григор Димитров
Първата ракета на България Григор Димитров / БГНЕС
Григор Димитров не успя да преодолее Даниил Медведев и да се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис във Вашингтон. Руснакът се оказа доста корав съперник и след 6:4, 6:2 елиминира първата ракета на България, съобщава Gong.bg.

Срещата между родния представител и 50-ия в света продължи точно час и пет минути. Димитров допусна общо четири пробива в мача, като съумя да реализира само един.

Даниил Медведев
БГНЕС

Това бе втори мач между Димитров и Медведев. Първият им сблъсък бе по-рано през 2017 година в Куинс. Тогава обаче хасковлията се поздрави с победата. Сега представителят на Русия взе реванш и изравни баланса.

Срещата между Димитров и Медведев започна по-рано от очакваното, след като изсипалия се дъжд над Вашингтон принуди организаторите да правят промени и битката на Гришо бе изместена на корт Grandstand 2. По план тя трябваше да зарие програмата на Grandstand 1.