Григор Димитров
Григор Димитров / БГНЕС
"Не беше толкова лесно, колкото изглеждаше," заяви Федерер след двубоя
Първата ракета на България Григор Димитров загуби с 0-3 сета (4-6, 2-6, 4-6) от Роджър Федерер на 1/8-финала на Уимбълдън, съобщава Gong.bg.

Мачът между двамата продължи час и 40 минути, а швейцарецът игра почти перфектен тенис за шестата си победа над Гришо.

Роджър Федерер
БГНЕС

Федерер се класира за 15-тия си четвъртфинал на "свещената трева".

БГНЕС

Григор Димитров нямаше загубен сет до този момент от началото на Уимбълдън, и въпреки че на моменти имаше страхотни отигравания, изглеждаше твърде далеч от класата на съперника. Българинът направи 7 двойни грешки и 25 непредизвикани, докато за Федерер тези цифри бяха съответно 0 и 11.

БГНЕС

Вторият сервис и ретура също изневериха на Гришо, а Федерер се прицели в бекхенда му, за да спечели лесно.

Григор Димитров и Роджър Федерер
БГНЕС

"Не беше толкова лесно, колкото изглеждаше," заяви Федерер след двубоя. "Адреналинът беше невероятен. Трябва късмет, за да спечеля турнира, трябва да се усещам добре. Хубавото е, че съм здрав. Щастлив съм, че съм тук и продължавам."