/ БТА
Григор Димитров за 11-и път в кариерата си преодоля първия кръг на Australia Open. Българинът победи в четири сета 142-рия в световната ранглиста 20-годишен чех Ижи Лехецка с 6-4, 4-6, 6-3, 7-5. В следващата фаза Димитров ще срещне Беноа Пер или Тиаго Монтейро.

Димитров проби първи в мача в гейм №10 и спечели първата част с 6-4. Във втората част Гришо допусна пробив за 3-4. Това се оказа решаващо и след 4-6 сетовете бяха изравнени. В третия сет Димитров поведе с 3-0. До края на тази част нови пробиви нямаше. Така след 6-4 българинът отново поведе.

В четвъртата част нямаше точки за пробив до 5-5. Тогава Григор успя от втората си възможност да пробие и сервира за спечелване на мача. На собствен сервис Димитров трябваше да спаси точка за рибрейк и от втората си възможност затвори мача в своя полза след 2 часа и 48 минути игра.