/ Gulliver/Getty Images
Националният отбор на Англия се класира на първия си финал на Европейско първенство, посочва Gong.bg

"Трите лъва" надвиха Дания след продължения с резултат 2:1 във втория 1/2-финал от UEFA EURO 2020 и ще спорят за трофея с тима на Италия.

Микел Дамсгорд
 откри с прекрасен гол от пряк свободен удар в 30-ата, но автогол на Симон Кяер в 39-ата минута върна паритета. Хари Кейн обаче прати островитяните на финал с гол в 104-ата минута, след като секунди преди това изпусна дузпа.

Италия отива на финал на UEFA EURO 2020™ след дузпи с Испания

Всичко за UEFA EURO 2020™ ще откриете в специалната секция на Gong.bg.

Мачовете от дългоочакваното Европейско първенство по футбол могат да бъдат проследени в телевизионните канали NOVA, DIEMA, БНТ 1 и БНТ 3. Всяка от двете медии ще излъчи пряко по 27 мача. Финалът на първенството на 11 юли ще бъде излъчен съвместно в каналите на Нова Броудкастинг Груп и Българската национална телевизия.