Ювентус се изравни на върха с Интер след успех над Дженоа
Ювентус се изравни на върха с Интер след успех над Дженоа / netinfo
Отборът на Ювентус постигна категорична победа с 4:1 над Дженоа в изтеглен мач от 12-ия кръг на италианската Серия А. Така възпитаниците на Клаудио Раниери се изкачиха на второ място във временното подреждане с равен актив от точки с лидера Интер. И двата тима имат по 24 точки, но шампионите от Милано са инкасирали гол по-малко, което им отрежда лидерската позиция.

Резултатът на „Стадио Олимпико” бе открит още в 6-ата минута с гол на защитника Зденек Григера. Двадесет минути по-късно Амаури покачи на 2:0 след попадение с глава.

През второто полувреме двата тима продължиха да играят нападателен футбол и логично паднаха нови три гола. Винченцо Якуинта направи резултата класически в 85-ата минута, а минута преди края гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Даниел Милито, който намали за 1:3. Шейсет секунди по-късно бе оформен и крайния резултат – 4:1, след като гъркът Папастатопулос си отбеляза нещастен автогол.