Юнайтед бие в бенефиса на Солскяер
Юнайтед бие в бенефиса на Солскяер / netinfo
Манчестър Юнайтед победи Еспаньол с 1:0, като срещата представляваше и бенефис на Оле Гунар Солскяер. Последният остана 25 минути на терена.

Единственото попадение в мача бе дело на Фрейзър Кембъл.

35-годишният Солскяер показа много добра форма, докато бе в игра, като доказа, че все още има възможностите да се състезава на такова високо ниво.

За съжаление на феновете на „червените дяволи” през август 2007 година, Оле се контузи и не успя да вземе участие във финала на Шампионската лига, който щеше да е страхотен край за кариерата на нападателя.

Норвежецът, който има 126 гола за Юнайтед, излезе последен от тунела на „Олд Трафорд” и заедно с децата си мина под шпалир направен от играчите на двата тима.

Преди началото на мача бяха представени и различни подаръци за вече бившия футболист, който не започна като титуляр, а влезе през втората част.

В 68-та минута цялата публика на „Олд Трафорд” – 68868 души – стана крака, когато на терена стъпи Оле Гунар Солскяер.

В 82-та минута падна победният гол за английските шампиони, Райън Гигс беше архитектът на атаката, която бе завършена отлично от Кембъл за крайното 1:0.