Владо и Тренто – самотните бегачи
Владо и Тренто – самотните бегачи / netinfo
Владимир Николов, Матей Казийски и целият състав на Тренто продължават да бъдат лидери в Италия. Те се превърнаха в самотни бегачи напред, като лидери в класирането продължават да дърпат на класните преследвачи.

Във втори поред изтеглен мач „българският” Итас Диатек Тренто взе победа в Италия. В среща от 10-я кръг на пролетния дял на Апенините съставът на Радостин Стойчев се наложи над Рома с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:18) за 76 минути пред близо 4000 зрители в Тренто.

Владимир Николов бе определен за девети път за Най-полезен играч в мача. Националът реализира 14 точки (5 аса, 1 блокада, 47% атака), Матей Казийски добави 11 точки (3 аса, 65% перфектно посрещане, 67% атака). Смилен Мляков и Васил Стоянов не влязоха на игралното поле. Михаил Винярски завърши с 12 точки.

За тима на Рома с треньор Роберто Серниоти, звездата Иван Милкович се отчете с 20 точки.

Това бе 20-та победа за лидера в подреждането Тренто на Ботуша от началото на сезона и вече е на 6 точки пред втория Куньо. Рома са трети във временното класиране.

Останалите срещи от кръга в Селия А1 ще се играят в събота.

В Италия написаха: „Българо-сръбския тандем Николов – Грбич – Казийски, срази финалиста във втория по сила турнир на Стария континент за Купата на Европейската волейболна конфедерация”.

Българският наставник на Тренто Радостин Стойчев сподели след победата: „Спечелихме един добър, но не перфектен мач. Имаше малко повече грешки от необходимото. Във втория гейм Владо Николов реши доста, защото при 23:23 точки, направи ас”.

Иван Милкович коментира: „Не бяхме себе си в отделни моменти. Допуснахме същите грешки като в мача с Пиаченца. Най-важна за нас е да преоткрием себе си!”