Виляреал и АЕК измъкнаха ремита от Фиорентина и Елфсборг
Виляреал и АЕК измъкнаха ремита от Фиорентина и Елфсборг / netinfo
И двете първи срещи от Група С на Купата на УЕФА – Елфсборг – АЕК и Виляреал – Фиорентина завършиха при резултат 1:1.

Без суперзвездата си Ривалдо АЕК постигна стратегическо реми при гостуването си на шведския Елфсборг.

След четвърт час игра Даниел Александерсон центрира отдясно към Даниел Мобаек, който от близо с глава прати топката в мрежата зад вратаря Морето.

Треньорът на АЕК Лоренцо Сара Ферер замени на почивката Ману с Папас, като последният изравни резултата само четири минути след влизането си в игра след далечен изстрел.

В другия двубой от групата вторият в Примера дивисион Виляреал измъкна равенство 1:1 от третия в италианската Серия А тим на Фиорентина.

В 400-ия мач в кариерата си Кристиан Виери изведе гостите от Флоренция напред в 48-ата минута след подаване Адриан Муту, отбелязвайки 25-ия си гол в евротурнирите.

Усилията, които жълтите подводници хвърлиха, за да изравнят резултата бяха възнаградени две минути преди края, когато левият бек Хуан Капдевия засече с глава центриране от пряк свободен удар на Джузепе Роси.