Вихрен и Пирин въртят равен
Вихрен и Пирин въртят равен / gong.bg
В контролен мач изпълнен с единоборства, който се игра на изкуствения терен в Сандански отборите на Вихрен и Пирин завършиха 0:0. Домакините имаха преимущество, но не успяха да реализират създадените положения.

В 8-та минута Канонин излезе сам срещу вратаря на благоевградчани Николай Чавдаров, но ударът му бе спасен от стража на „орлетата”.

Шест минути по-късно футболистите на Пирин имаха претенции за дузпа за игра с ръка, които Антон Генов подмина. Генов направи генерална репетиция преди мача за Купата на УЕФА между Бран и Евертън, който ще свири след 10 дни.

В 20-та минута Петър Димитров пропусна най-чистото голово положение в мача, след като от границата на наказателното поле със силен удар с десния крак топката мина много близо до страничната

В 30-та минута Тихамер също имаше възможност да открие резултата, но ударът му бе спасен от Чавдаров.

В 75-та минута Генов показа червени картони на капитана на Пирин Светослав Дяков и Шукардиня за спречкване помежду им.

За Вихрен Танко Дяков пропусна изгодно положение, а за Пирин Марио Метушев бе близо до гола.

Вихрен заминава в понеделник за Агия Напа, където ще се проведе втория подготвителен лагер на тима. Следващата контрола на Пирин е на 5-и февруари с Академик София.