Велизар с решаваща асистенция, Металург на осминафинал
Велизар с решаваща асистенция, Металург на осминафинал / netinfo
В 1/16-финален мач за купата на Украйна Металруг Донецк победи с 3:2 като гост Металург Запорожие и по този начин отборът, където играе бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров се класира за осминафиналната част на турнира.

Българският футболист игра 90 минути за своя отбор, а също така и асистира за победното попадение на тима от Донецк.

Двата отбора бързо си размениха по едно попадение, като домакините поведоха чрез Вернидуб в 5-та минута, но само 120 секунди по-късно Березовчук изравни.

Алоизи в 16-та отново даде гол за отбора на Металург Запорожие, но в 32-та минута Сьитник успя да изравни.

В 90-та минута Димитров нахлу в половината на домакините и след продължителен дрибъл центрира в наказателното поле на Металург Запорожие, където Тимченко с глава донесе победата за отбора от Донецк.