Ваня Стамболова със сребро от Европейското
Ваня Стамболова със сребро от Европейското / netinfo
Ваня Стамболова спечели сребърен медал на 400 метра с препятствия за жени на Европейското първенство по лека атлетика в Барселона с нов национален рекорд - 53,82 секунди.

Шампионската титла извоюва Наталия Антюх (Русия) с рекорд на шампионатите и най-добър резултат в Европа през този сезон - 52,82 секунди. Бронзовото отличие стана притежание на Пери Шейкс Дрейтън (Великобритания) с 54,18 секунди.

Тактиката на треньора Георги Димитров се оказа изключително успешна. Стамболова тръгна по-бавно и изоставаше, но в последните 50 метра натисна здраво и изпревари три състезателки, за да финишира втора за 53,82 секунди, подобрявайки със 73 стотни националния рекорд.

Така Ваня Стамболова донесе първия медал за България от Евро 2010 по лека атлетика. В събота сутринта на старт ще застане щафетата ни на 4 по 100 метра, която е последният български участник в Барселона.