Валенсия закопа Реал на Бернабеу
Валенсия закопа Реал на Бернабеу / netinfo
В мач от 29-я кръг на Примера дивисион Реал Мадрид загуби изненадващо с 2:3 от Валенсия и по този начин интригата в испанското първенство се завърна.

Гостите поведоха в резултата в 33-та минута, когато Силва подаде на Давид Вия и голаджията на „прилепите” отбеляза първото си попадение в мача.

В следващата атака Робиньо подаде на Раул, който се възползва от грешка на Елгера и с глава изравни резултата.

В 55-та минута домакините дръпнаха напред в резултата, след като Гути с хубав пас намери Раул, който за втори път прониза вратаря на гостите Тимо Хилдебранд.

Десет минути по-късно Канаваро събори Силва в наказателното поле на Реал Мадрид и съдията Клос Гомес свири дузпа в полза на Валенсия.

В 66-та минута Давид Вия бе точен от бялата точка и изравни резултата, като по този начин отбеляза своя втори гол в мача.

В 87-та минута Канаваро сбърка фатално и Арисменди изскочи сам срещу Касияс и отбеляза третото попадение в срещата, а по този начин донесе и победата за Валенсия.

След тази загуба Реал Мадрид води само с четири точки пред Барселона и с шест пред Виляреал.