В Котбус впечатлени от дебюта на Пелето
В Котбус впечатлени от дебюта на Пелето / netinfo
Много доволни от дебюта на Станислав Ангелов са всички в Котбус. Пелето най-сетне записа първи мач с екипа на отбора от Първа Бундеслига, който обаче загуби като домакин с 1:2 от Бохум.

Местният всекидневник „Лаузитцер Рундшау” отново публикува материал за представянето на българина в двубоя.

„Той дойде, видя и веднага се включи страхотно в мача”, започва статията.

29-годишният универсален футболист игра в дясната зона на отбраната на Енерги и записа пълни 90 минути.

Според немските колеги сигурността, с която Ангелов борави с топката ще е от голяма полза за Енерги.

Мениджърът на тима Стефан Хайдрих определи неговото представяне като „много добър дебют”: „Той показа своята класа. Тепърва ще се радваме на неговите изяви”.

Отбелязва се, че Ангелов играе много по-атакуващо от предшественика си Золтан Сцелези, който премина във френския Страсбург. „Със своята скорост пък той успяваше да бъде винаги на мястото си и да предотврати много опасни ситуации”.

Станислав Ангелов показа най-вече през второто полувреме на какво е способен. Като за първи мач съм много доволен от него”, заяви старши треньорът Патрик Зандер, който се присъедини към блестящите оценки за играта на Пелето.