Уигън със седма поредна загуба, Джонсън със счупен глезен
Уигън със седма поредна загуба, Джонсън със счупен глезен / netinfo

Уигън записа седма поредна загуба след 0:2 като домакин на Евъртън.В един не особено приятен за гледане мач, "карамелите" взеха трите точки с два гола на испанеца Микел Артета. Първият от дузпа в 65-та минута, отсъдена за нарушение на бившият защитник на Евертън Ънсуърт срещу Аничебе, а вторият в даденото от съдията продължение, след центриране на Фил Невил. Нападателят на гостите Анди Джонсън получи тежка контузия на глезена, със съмнения за счупване, след сблъсък с вратаря на домакините Крис Къркланд в средата на второто полувреме, която може да го извади от терена за известно време.

Загубата утежнява положението на Уигън, който се намира точно над чертата на изпадащите. Малка утеха за възпитаниците на Пол Джуъл е фактът, че имат два мача по-малко.