Уест Хем се подигра с Дарби
Уест Хем се подигра с Дарби / netinfo
В мач от 13-я кръг на Премиършип Уест Хем се подигра с Дарби Каунти, след като ги победи с 5:0 като гост. „Чуковете” доминираха през целия мач, като гарда на „овните” падна в началото на второто полувреме, когато само за осем минути инкасираха три гола.

През първото полувреме домакините се държаха сравнително равностойно, но въпреки това в края инкасираха първия гол в срещата, който бе дело на Лий Бойър в 42-та минута.

В 51-та минута Матю Етърингтън удвои преднината на гостите, а в само след 240 секунди Еди Люис си отбеляза автогол.

Лий Бойър отбеляза своя втори гол в срещата в 59-та минута, а крайното 5:0 оформи Нолберто Солано в 69-та минута.

След тази убедителна победа Уест Хем се намира на девето място с 18 точки, а Дарби Каунти продължава да е на последната 20-та позиция с едва 6 точки.