Трудна победа за Беласица над Спартак Вн
Трудна победа за Беласица над Спартак Вн / netinfo

Беласица победи, макар и трудно, Спартак Вн с 2:1 в среща от шестия кръг на А футболна група.

Въпреки че останаха с човек по-малко през второто полувреме, гостите от Варна се добраха до изравнителен гол, но след това не успяха да задържат резултата след прибирането си отзад.

Първото попадение падна преди почивката. В 39-та минута Добрин Орловски откри резултата след изненадващ удар от 30 метра. В 65-та Найденов от Спартак изравни.

По всичко личеше, че срещата ще завърши при този резултата, след като и двата отбора не стигаха до добри положения за нов гол, но четири минути преди края Ду Бала се разписа и донесе трите точки за домакините от Беласица.

В 58-та много активният до момента Велимир Иванович получи червен картон за удар при спряна игра.

По този начин Беласица заема 10-то място в класирането на А група, със седем точки в актива си, докато Спартак Вн е 13-ти с 5 точки.