Три гола за Мариян Христов в благотворителен мач
Три гола за Мариян Христов в благотворителен мач / netinfo

Българският халф Мариян Христов реализира хеттрик за Волфсбург в благотворителна среща с аматьорския Калбе, завършила при резултат 17:3. Събраните средства ще бъдат дарени на бившия футболист Бернд Веде, който има мозъчно увреждане и се нуждае от операция. 3000 човека наблюдаваха мача и дадоха своя принос в подкрепа на Веде, и дариха близо 14000 евро.

Христов се появи на терена като резерва в 46-та минута, на мястото на Марселиньо.

Мариян Христов се разписа в 47-та, 50-та и 86-та минута, хеттрик записа и Исак Буяки, а по два гола реализираха Диего Климович, Марселиньо и Камани Хил. Мирослав Кархан добави едно попадение, както и Кевин Хофланд, Седрик Макиади и Том ван дер Легте. Аматьорският тим си отбеляза и автогол.

Невероятна радост по трибуните настъпи, щом и футболистите на Калбе успеха да преминат гол линията, при това с цели три попадения.